Cena
Od4,900
Cena
Od4,900
3 grudnia 2024
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Kontynuuj rezerwację

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

265


FIZJO365  /  Kursy i szkolenia

Kurs Anatomii Sekcyjnej - Poznań 3-4.12.2024

Prowadzący: dr n. med. Marcin Wytrążek

Cena: 4900 PLN brutto

Zaliczka: 2000 PLN brutto

Miejsce i termin: Poznań Lab Przeźmierowo (k/Poznania) Leśna 42a, 62-081 Przeźmierowo, 3-4.12.2024

Czas: 2 dni | 20 godzin dydaktycznych

Kurs dla: fizjoterapeutów | techników masażystów | studentów fizjoterapii | uczniów szkół masażu

Opis szkolenia

Bądź jak Luigi Stecco, Tom Myers albo Gil Hedley, którzy samodzielnie odkrywają prawdziwą budowę ludzkiego ciała. Z pewnością zastanawiasz się jak naprawdę wygląda gruszkowaty, którędy biegną nerwy obwodowe czy jak wygląda powięź głęboka? Czy widać taśmy anatomiczne i ich połączenia? A może masz własne przemyślenia i hipotezy, które chciałbyś zweryfikować. Jeżeli chcesz być coraz bardziej świadomym terapeutą to ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztat anatomii sekcyjnej to unikatowa okazja poznawania budowy ludzkiego ciała w jak najbardziej bezpośredni i naturalny sposób. Warsztaty sekcyjne prowadzone są na ludzkich preparatach nieutrwalonych. Od samego początku aż do końca uczestnicy pod okiem prowadzącego preparują poszczególne części ciała samodzielnie odkrywając struktury anatomiczne.

Zazwyczaj kojarzymy struktury anatomiczne podzielone na poszczególne układy, jeżeli mieliśmy okazję poznawać anatomię w prosektorium na uczelni, to były to preparaty utrwalone (sztywne) pozbawione ogromnej ilości tkanki łącznej. Nasze warsztaty prowadzone są na nieutrwalonych preparatach co pozwala na poznawanie struktur anatomicznych w warunkach zbliżonych do żywego ciała. Jest to wyjątkowa okazja do poznawania relacji jakie zachodzą w ciele.

Jak wygląda warsztat - obejrzyj film
Obejrzyj film na Youtube
Nasze odpowiedzi na najczęstsze pytania i wątpliwości kursantów
Obejrzyj film na Youtube
Najczęściej zadawane pytania:

 

1. Czuję, że mam duże braki z anatomii i nie wiem czy sobie poradzę. Pewnie na takie warsztaty przyjeżdzają ludzie świetnie znający anatomię.

Chyba wszyscy mamy duże braki z anatomii, bo jest to przeogromna przestrzeń wiedzy. Prowadzący dba o to, żeby na warsztacie dominowała współpraca, otwartość i dialog. Dzięki temu, że na kursie są też się terapeuci z dobrą znajomością anatomii klasycznej, wszyscy uczymy się więcej. 

 

2. Nigdy nie pracowałem/pracowałam na ludzkim ciele. Czy sobie poradzę?

Każdy normalny człowiek stykający się z ludzkim ciałem musi się zmierzyć z własnymi emocjami. Każdy przez to przechodzi i jako organizatorzy zadbamy o Twój komfort. Nie ma takich sytuacji, w których ktoś by sobie nie poradził na warsztacie. Za pierwszym razem silne emocje są tu czymś naturalnym, lecz zawsze z lękami wygrywa chęć odkrywania i zdobywania wiedzy. 

POMYŚL O TYM, ŻE ŻYCZENIEM OSÓB, KTÓRE ODDAŁY SWOJE CIAŁA NA CELE NAUKOWE BYŁO TO ŻEBYŚ MÓGŁ/MOGŁA SIĘ W TEN SPOSÓB UCZYĆ.

 

3. Czy można robić zdjęcia/nagrywać filmy?

Na warsztacie nie ma możliwości nagrywania filmów ani robienia zdjęć. Osoba, która będzie próbowała działać wbrew przyjętym zasadom może być proszona o opuszczenie warsztatu. 

 

4. Czy mogę zabrać na kurs igły i sprawdzić na ciele jak działa igłoterapia?

Jak najbardziej, możesz zabrać ze sobą igły i podczas preparowania sprawdzać przez jakie struktury się przebijasz. 

 

5. Na jakich preparatach prowadzone są zajęcia?

Zajęcia są prowadzone na nieutrwalonych preparatach ludzkich. Są to tzw. preparaty „second use”, wcześniej wykorzystywane do zabiegów chirurgicznych. Zazwyczaj na warsztatach jest tułów oraz kończyny górne i dolne. W sytuacji, gdyby nie było na warsztatach tułowia uczestnicy są o tym informowani.

 

6. Czy mogę nie preparować, tylko pozostać obserwatorem?

Raczej pożądane jest aby wszyscy uczestniczyli w preparacji, gdyż to od zaangażowania grupy zależy ile uda się zobaczyć. Owszem można robić sobie przerwy i podejść do sąsiednich stanowisk, jednakże potem trzeba wrócić do pracy. 

Opinie

Było fantastycznie i wiem że jeden dzień to za mało! Wrócę jeszcze raz!!! Polecam, polecam stan po wyjściu „wiem, że nic nie wiem” ❤

Marta
  • Dziękuję Łukasz Brzeziński i Marcin Wytrążek za mega ważne dla mnie doświadczenie 🙂 do zobaczenia w październiku, gdzie mam nadzieję odkryjemy wspólnie kolejne ciekawostki na temat anatomii ludzkiego ciała ❣️🔝
Marcel

Świetne warsztaty, super prowadzący, wrażenia niesamowite. Polecam wszystkim 👍👍

Patryk

Oj na pewno jeszcze zagoszczę. To było niesamowite przeżycie, rozszerzenie własnej wiedzy oraz doborowa kadra prowadzących i cudowne towarzystwo innych kursantów. 🥰

Olga

Oj tak dopiero na drugi dzień doszło do mnie ile jeszcze można było by popracować i poszukać ciekawych zależności.

Tomek

Kurs zmienia postrzeganie anatomii ludzkiego ciała! Organizacja warsztatu na 6+ 😁 Polecam Wszystkim Fizjoterapeutom 😊

Julita
Partner:
Poznań Lab instytut medycyny praktycznej